Bezúročným úvěrem k rozvoji kraje

Část z jeden a půl miliardového úvěru se dá použít na rozvoj turistické infrastruktury

Základem zlepšování cestovního ruchu v Ústeckém kraji musí být zkvalitňování infrastruktury. Chybí občerstvení, zastávky, sociální zařízení a další důležité záchytné body, které turisté vyhledávají. Zvlášť v dnešní době, kdy je potřeba podpořit rozvoj, nové nápady, podnikání, může Ústecký kraj velmi výrazně pomoci.

“Z jedné a půl miliardy korun může vyčlenit částku, kterou využije bezúročně na půjčky začínajícím podnikatelům v cestovním ruchu,” vysvětluje litoměřický místostarosta a dvojka na kandidátce Lukas Wünsch a dodává: “Snažili jsme se toto prosadit v Litoměřicích jako pomoc podnikatelům po krizi a nastartování ekonomiky, ale nepodařilo se nám to prosadit na jednání zastupitelstva.”

Nápad podporuje také lídr hnutí Severočeši.cz Petr Pípal. “Když už si kraj vzal tři týdny před volbami jeden a půl miliardovou půjčku, tak ať se alespoň část peněz využije smysluplně na rozvoj cestovního ruchu a nalákání dalších turistů do našeho krásného kraje,” kritizuje současné zastupitele starosta Dubí a zároveň nabízí řešení, jak finanční prostředky využít pro rozvoj kraje.

Bližší informace o původním nápadu iniciativy Liťák si pomáhá - LitoCOVID najdete zde.

Kontakty:
Petr Pípal: 602 280 554
Lukas Wunsch: 777 009 926