Do senátních voleb na Děčínsku půjde Severočeška
Šárka Štruplová Růžičková

 ÚSTECKÝ KRAJ - Rok 2020 není pro Severočechy důležitý pouze krajskými volbami, ale také těmi senátními. Severočeši.cz je hnutí, které má zastoupení také v Senátu, kde barvy Severočechů a svých voličů z Ústí nad Labem hájí Jaroslav Doubrava. A to je také důvod, proč opět postaví své kandidáty ve dvou ze tří volebních obvodů.

 Ve volebním obvodu č. 33 na Děčínsku se bude o hlasy voličů ucházet ředitelka Domu kultury Střelnice v Rumburku a tamní zastupitelka Mgr. Šárka Štruplová Růžičková. V symbolické cestě do Senátu jí bude z lounského obvodu č. 6 pomáhat předseda hnutí Ing. Bronislav Schwarz.

 Šárka Štruplová Růžičková žije se synem v Rumburku, kde má hluboké kořeny. Šárka strávila v Rumburku celé své mládí, dobu studií, působila zde i jako podnikatelka. Později vyučovala na střední škole ve Varnsdorfu a současně vyvíjela mnoho dalších aktivit například ve spolupráci s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně, Správou Národního parku České Švýcarsko apod. V současné době působí jako ředitelka Domu kultury Střelnice Rumburk.

 Třetí obvod, kde díky náhlému úmrtí Jaroslava Kubery proběhnou doplňující volby, jsou Teplice. “S kolegy jsme mou případnou kandidaturu dlouho zvažovali, ale vzhledem k mému dlouholetému působení v Dubí, dříve v krajském zastupitelstvu a aktivitách zde v kraji, dám rozhodně přednost možnosti podílet se na dalším rozvoji Ústeckého kraje přímo zde.

 Všem kandidátům držím palce a voličům přeji kvalitní výběr kandidáta, který se bude aktivně zajímat o náš region. Ústecký kraj potřebuje v Parlamentu České republiky silné zastoupení v osobě člověka, který náš kraj zná a dokáže mu i z pozice senátora pomáhat,” vysvětlil lídr kandidátky Severočechů Ing. Petr Pípal, proč se nechce do volebního boje o senátora zúčastnit.

 Severočeši stále doplňují kandidátku do krajských voleb, kde nebudou chybět lékařky, lékaři, velitel dobrovolných hasičů, ředitel Destinační agentury České středohoří, zastupitelé, radní i uvolnění politici v obcích a městech v kraji, zástupci několika dlouhodobě fungujících rodinných firem, člen dozorčí rady litoměřické nemocnice nebo provozovatelka psího útulku v Řepnicích na Litoměřicku.

 “Vytváříme pestrou nabídku kandidátů, kteří jsou spolu v kontaktu, navzájem si dokáží poradit a i po volbách budou k dispozici jak v práci v komisích, tak jako poradci pro naše zvolené zastupitele. Již nyní mezi sebou čile komunikujeme, společně vytváříme naše priority a vše důležité rozesíláme všem kandidátům k diskusi než výsledek zveřejníme nebo rozešleme například jako tiskovou zprávu,” popisuje způsob vnitřní komunikace a zároveň i výběru kandidátů do senátních voleb dvojka na kandidátce a litoměřický místostarosta Lukas Wünsch.

Kontakty na osoby v TZ:
Petr Pípal: 602 280 554
Šárka Štruplová: 730 894 500
Bronislav Schwarz: 606 525 718
Lukas Wünsch: 605 237 966