Pokud chceme náš kraj posunout dopředu, musíme spolupracovat

ÚSTECKÝ KRAJ - Starosta i starostka, místostarosta, člen rady, členové zastupitelstva, ředitel destinační agentury, ředitel charity, předsedkyně klubu turistů, trenér handicapovaných sportovců či úspěšných hokejbalových reprezentantů, velitel dobrovolných hasičů, ředitelka domu kultury, členka akademického senátu vysoké školy, vysokoškolští pedagogové, majitelé větších i menších firem, bývalý ředitel oddělení Policie ČR, člen aktivních záloh armády, přednosta železniční stanice nebo mladí podnikatelé.

Zatímco v komunální politice jde často o jména a osobní vztahy bez ohledu na odbornost, krajská politika, i s ohledem na rozlohu a rozmanitost kraje, je úplně jiná. “To je důvod, proč nepíšeme jména, ale pracovní zaměření našich kandidátů,” vysvětluje úvod článku lídr kandidátky Severočeši.cz a kandidát na hejtmana, starosta města Dubí Petr Pípal. A hned dodává: “Pokud chceme náš kraj posunout dopředu, tak je potřeba spolupracovat. A to nejen ve volebních koalicích, ale také odborně. Každý z nás může přinést do krajské politiky něco nového, zajímavého a prospěšného. Zvlášť nyní v “pokovidové době”, která bude následujících několik let hodně složitá a kraj dokážeme zlepšit jen tak, že se bude spolupracovat stejně, jako tomu bylo v době tříměsíční karantény.”

Právě na komunikaci a diskusi kladou Severočeši velký důraz a plánují pravidelná setkávání s veřejností i po volbách nejen v jednotlivých okresech, ale také před každým jednáním krajského zastupitelstva nebo krajské rady.

“Záleží, kde budeme mít zastoupení, ale jde nám o to, aby byl hlas veřejnosti slyšet. Ne každý dokáže sám za sebe na zastupitelstvu vystoupit a právě těmto lidem chceme pomoci jejich názory dál prezentovat,” doplňuje lídra Severočechů zastupitelka v Rumburku Šárka Štruplová Růžičková, která je zároveň kandidátkou do Senátu Parlamentu České republiky.   

Kontakty na osoby v TZ:

Petr Pípal: 602 280 554

Šárka Štruplová: 730 894 500