František Moravec
(* 2. 5. 1963)

Starosta obce Staré Křečany v okrese Děčín se narodil ve Varnsdorfu. V letech 1969 – 1978 absolvoval  Základní devítiletou školu  ve Starých Křečanech okr. Děčín . Již od žákovských let se začal intenzivně věnovat  sportu  a to kopané v klubech  TJ JISKRA Staré Křečany, VTJ Dukla Hradec Králové , FK Rumburk  a TJ SPARTAK Jiříkov. Ze zdravotních důvodů se v omezené míře  zapojuje do sportovního života  v obci dodnes. 

Po základní škole absolvoval  SOU Polygrafické  Dobruška okr. Rychnov nad Kněžnou, kde se vyučil v roce  1981 jako mechanik polygrafických strojů . Od roku 1984 byl ve služebním poměru příslušníka  SNB a později  POLICIE ČR, kde si doplnil  v roce 1987 střední vzdělání s maturitou. V roce  1990 se stal příslušníkem  Služby kriminální policie a vyšetřování, kde pracoval na 1. odd. SKPV Děčín až do roku  2010. V tomto roce byl v komunálních volbách zvolen  uvolněným starostou obce Staré Křečany okr. Děčín. Tuto funkci zastává  dodnes.

V minulosti byl členem SSM, nikdy ale nebyl členem žádné politické strany. Kandidoval v komunálních volbách za hnutí  Město lidem. Zastává také funkci přísedícího  Krajského soudu v Ústí nad Labem. V současné době bydlí ve Starých Křečanech ve společném rodinném domě se svým synem a našimi rodinami. 

Téma: sport a volný čas

Kontakt:
Tel.: (+420) 724 187 599
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.