Ing. Petr Pípal
(* 6.3. 1959
)

Ing. Petr Pípal, kandidát na hejtmana: Byť jsme nebyli ve vedení kraje, při hlasování o předložených materiálech jsme se řídili zdravým rozumem bez snahy bořit dobré za každou cenu a jednali jsme konstruktivně ve prospěch občanů regionu. Tím se chceme řídit i nadále a postupně s kolegy napříč politickým spektrem prosazovat náš volební program. V minulých letech se nám například podařilo významně přispět ke stabilizaci Krajské zdravotní, a.s.

 V roce 2003 se stal členem politické strany – ODS a po úspěšných volbách v říjnu 2006 byl zvolen starostou města Dubí. V únoru 2012 své členství v ODS ukončil. Podnikatelskou činnost ukončil v říjnu 2006. Jako starosta města Dubí pracuje doposud. Ve volbách do Krajských zastupitelstev v říjnu 2008 byl zvolen členem Krajského zastupitelstva Ústeckého kraje a zde pracoval v komisích a výborech v oblasti kultury a národnostních menšin.

V roce 1999 začal podporovat cyklistický sport zdravotně postižených sportovců ve České federaci Spastic handicap a v tomto pokračuje ve funkci vedoucího Realizačního týmu cyklistiky do současné doby.

V dubnu roku 2012 se stal členem politického hnutí Severočeši.cz, za které se stal opět členem zastupitelstva Ústeckého kraje. Za hnutí ve volebním okrsku Teplice neúspěšně kandidoval do Senátu PČR, skončil na třetím místě.

Témata: spolupráce s obcemi a městy - regionální rozvoj, regionální politika, životní prostředí, sociální oblast, životní prostředí

Kontakt:
Tel.: (+420) 602 280 554
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.