Martin Topš
(*10.11.1996)

Absolvent Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v Ústí nad Labem. Studuje strojírenství na ČVUT v Praze. Zajímá se o architekturu, reklamu ve veřejném prostoru, automotive, automatizaci a veřejné dění v Roudnici nad Labem.

Stál za svolání prvních demonstrací ve 20 městech proti politice Andreje Babiše, kterou později převzalo hnutí Milion chvilek a na kterou jen v Praze přišlo 20 tis. lidí. Pomáhal organizovat i další protesty, které vyvrcholily v roce 2019 demonstrací na Letenské pláni.

Na jaře 2019 inicioval obnovu letního kina v Roudnici nad Labem, což se pod vedením Říp o.p.s. podařilo. V roce 2020 během "koronakrize" koordinoval dobrovolníky šijící roušky a pomáhal je distribuovat do nejvíce potřebných zařízení. Po zažehnání největší krize nedostatku ochranných pomůcek ve zdravotnictví inicioval vytvoření Roudnického rouškomatu a po úspěšném zkušebním provozu pomáhal realizovat i rouškomat v Litoměřicích tak, aby se roušky dostaly opravdu všem.

V současné době s kamarádem provozuje bistro Nábřežní v Roudnici nad Labem na cyklostezce, pracuje jako návrhář komunálních vozů ve firmě TPCI, která se zabývá například stavbou elektrovozů a podvozků pro autonomní vozidla a vymýšlí další projekty vedoucí k rozvoje komunitního života v Roudnici nad Labem.

Kontakt:
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.