Mgr. Šárka Štruplová Růžičková, MBA

Jmenuji se Šárka Štruplová Růžičková a narodila jsem se 3. června 1976 v Ústí nad Labem.  Po absolvování středoškolského studia na Obchodní akademii v Mostě jsem byla přijata na Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kde jsem po třech letech složila bakalářské zkoušky v oboru sociální politika a sociální práce. Magisterské studium jsem poté dokončila na Univerzitě v Hradci Králové.

Po vysoké škole jsem se věnovala rodinnému soukromému podnikání v oblasti gastronomie a dále pracovala jako odborný poradce pro dotace EU. V roce 2002 jsem se vdala a o čtyři roky později se mi narodil syn Jan. Po rodičovské dovolené jsem nastoupila jako učitelka na Střední odborné škole služeb a cestovního ruchu ve Varnsdorfu. Doplnila jsem si nezbytné pedagogické studium a jako pedagog jsem pracovala v letech 2008 – 2016. V této době jsem také externě spolupracovala s Centrem celoživotního vzdělávání při UJEP v Ústí nad Labem a s Národním parkem České Švýcarsko jako externí lektor pro oblast vzdělávání dospělých. V roce 2017 jsem ukončila manažerské MBA studium na Cambridge Business School v Praze. Od ledna roku 2017 vykonávám funkci ředitelky Domu kultury Střelnice Rumburk, p. o.

Žiji trvale v Rumburku, jsem zde členem několika klubů a spolků, které vyvíjejí činnost na území našeho města. V roce 2016 jsem byla přijata do ČSSD. V květnu 2018 jsem své členství ukončila. Od června 2018 jsem členkou politického hnutí Severočeši.cz, za které jsem se v posledních komunálních volbách stala členkou zastupitelstva města Rumburk. Pracuji rovněž v kontrolním výboru zastupitelstva a v komisi pro kulturu a cestovní ruch.

Děčínsko a Šluknovsko se potýká s vysokou mírou drobné kriminality. Je zde několik sociálně vyloučených lokalit, a proto bych ráda, aby se znovu aktuálně otevřela problematika naplnění tzv. šluknovského desatera, které vnímám jako jeden z účinných nástrojů k řešení problémů souvisejících nejen se životem v sociálně vyloučených lokalitách, ale i k potírání drobné kriminality.

Jsem velkým patriotem, a proto se zabývám také otázkou regionálního rozvoje se zaměřením na lokální ekonomiku. Lokální ekonomika je pro občanskou společnost vysoce důležitá. Již ze své podstaty je soběstačnost obce či regionu postavena na tom, aby si občané v co největším množství obstarali potřebné zdroje sami. Zaměřenost na lokální ekonomiku sebou přináší výhody. A to nejen ekonomické, ale rovněž výhody ekologické a nezanedbatelný je i dopad do oblasti regionální zaměstnanosti. Podpora lokálních ekonomik je téma, které si zaslouží být v popředí našeho zájmu.

Téma: kultura

Kontakt:
Tel.: (+420) 730 894 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Šárka Štruplová Růžičková, MBA - Kandidátka do Senátu PČR - Děčínsko a krajského zastupitelstva