Senátor Jaroslav Doubrava
(* 4. 4. 1948)

Jaroslav Doubrava: Je nutné docílit toho, aby zákony skutečně platily pro všechny z nás, a to bez výjimky! Nezbytné je obecně posílit policejní sbor, zlepšit jeho technického vybavení, popřípadě zvýšit počet policistů přímo v ulicích. Za stejně důležité, ne-li důležitější, považuji kriminalitě předcházet vytvářením podmínek pro vyplňování volného času dětí tak, aby měly možnost čas trávit činností v zájmových kroužcích, v kolektivech a nebloumaly, nudíc se, po ulicích. Námětů je celá řada, jen mít možnost je realizovat.

Od roku 1971 byl poslance Místního národního výboru od člena komise po uvolněného tajemníka V roce 1990 zvolen uvolněným starostou obce. Poprvé pracoval v Senátu PČR jako senátor v letech 1998 až 2004. Do Senátu se za obvod č. 31 – Ústí nad Labem jako senátor vrátil v roce 2010. V tomto roce musel zrušit členství v KSČM. Za sdružení Severočesi.cz byl zvolen jako zastupitel rovněž do Ústeckého kraje. Zde pracoval ve Finanční komisi.

Ve volbách do Senátu v roce 2016 obhájil svůj mandát za hnutí Severočeši.cz, když ve druhém kole voleb porazil univerzitního profesora Františka Holešovského. V Senátu pracoval jako místopředseda výborů, člen Delegace pro meziparlamentní unii, v Komisi pro krajany žijící v zahraničí, různých podvýborech a podobně.

Zapojen je i jako dobrovolný hasič-řidič, strojník, Chrání přírodu jako Myslivecká stráž. Mezi koníčky patří jemná mechanika, především opravy hodin. Napsal čtyři knížky o které je velký zájem.

 

Kontakt:
Tel.: (+420) 603 575 784
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.